Acro Air – klub sportowy

Acro Air – „mała” akademia akrobatyki powietrznej z elementami tańca. Miejsce dla miłośników adrenaliny połączonej z subtelnością ruchów wykonywanych w powietrzu przy użyciu pionowego drążka, okrągłej obręczy oraz szarf podwieszonych do sufitu. Mój projekt to kameralne studio tańców „Aerial” i dyscyplin pokrewnych. W ofercie klubu znajdują się liczne zajęcia organizowane bądź możliwość wynajmowania sali na zajęcia indywidualne. Ponadto obiekt przeznaczony jest do organizowania małych imprez kameralnych lub warsztatów tanecznych.
Do dyspozycji klientów są: szatnia damska połączona z toaletą, szatnia męska połączona z toaletą, osobna toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych, recepcja z poczekalnia oraz trzy sale treningowe. Dla wygody użytkowników miejsce zostało zaprojektowanie na bazie systemów elektronicznych tak aby kontakt z personelem ograniczony był do minimum. Karnety na zajęcia kupowane są przez stronę internetową lub bezpośrednio w klubie na dotykowych ekranach wyposażonych w samoobsługowy system obsługi klienta stworzony na potrzeby studia. Wejścia na zajęcia są rejestrowane poprzez „odkliknięcie” magnetycznego zegarka na panelu przed salami. Szatnie wyposażone są w magnetycznie zamykane szafki dzięki czemu uwolnimy się od pilnowania kluczyka, a wszystko czego potrzebujemy do użytkowania klubu będzie bezpieczne na naszym nadgarstku. Ponadto wyposażenie szatni wzbogacone jest o automaty z napojami.
Przestrzeń lokalu podzielona jest pod względem funkcjonalnym na: recepcje z poczekalnią, strefę sanitarną z toaletami, szatniami, składzikiem gospodarczym oraz na część treningową w tym sale : „0.1”, „1.1”, „1.2”. Ze względu na wysokość lokalu zdecydowałam się na zaprojektowanie antresoli nad strefą sanitarną. Dzięki temu na parterze uzyskałam wysoką salę przeznaczoną dla osób zaawansowanych oraz dwie niższe sale oddzielone od siebie składaną ścianą na antresoli.
Wejście do klubu wprowadza nas do recepcji Acro Air, z której można dostać się bezpośrednio do poczekalni, na antresolę lub do Sali „0.1”. W tylnej części lokalu znajdują się szatnie z łazienkami, toaleta. Na piętrze zaprojektowałam dwie sale treningowe.

Wnętrze całego klubu Acro Air zachowane jest w technicznym lecz nowoczesnym klimacie. Aby odejść od tradycyjnego postrzegania tańców Aerial jako sportów związanych z erotyką również we wnętrzu zdecydowałam się na użycie materiałów, które nie będą wzbudzać mylnych odczuć. Moja propozycja wystroju ogranicza się do wykorzystania bieli, odcieni szarości oraz wyglądu płyty OSB. Moim zdaniem miejsce kojarzące się do tej pory głównie z przeznaczeniem dla damskiej części społeczeństwa, zachowane w takim charakterze zachęci i przekona do przyjścia również mężczyzn, którzy co raz częściej interesują się tańcami Aerial.

Metraż pomieszczeń:
Recepcja + hall – 42 m2
Poczekalnia – 4,5 m2
Toaleta ogólnodostępna – 5 m2
Szatnia damska – 9 m2
Toaleta damska – 20 m2
Szatnia męska – 11 m2
Toaleta męska – 16 m2
Sala treningowa „0.1” – 34,5 m2
Sala treningowa „1.1” – 45.,5 m2
Sala treningowa „1.2” – 33 m2
Korytarz na antresoli – 4.8 m2
Razem : parter 142 m2 + piętro 83,3 m2 = 225,3 m2