Identyfikacja wizualna klubu sportowego “Acro Air”

 

Nazwa „Acro Air” nawiązuje do dyscyplin związanych z akrobatyką oraz subtelności związanej z tańcami Aerial. Podstawę logotypu stanowi nowoczesny krój pisma, aby nadać mu lekkości zdecydowałam się na zastosowanie małych liter. Nazwa wzbogacona jest o grafikę zaprojektowaną na bazie okręgu, o zmiennej szerokości i przecięciach w dwóch miejscach. Zastosowanie delikatnie nieregularnej formy nawiązuje do płynnych wirowań i ruchów delikatnego materiału np. szarfy. Całość zachowana jest w odcieniach szarości aby swoim charakterem idealnie łączyć się z zaproponowanym przeze mnie wykończeniem wnętrz.

Oznaczenia sal, szatni i toalety wyglądem zbliżone są do logotypu. W tym projekcie wykorzystałam ten sam font, kolorystyka również zachowana jest w podobnych odcieniach szarości. Napisy również wzbogacone są o okrągłą grafikę jednakże posiadającą tylko jedno przecięcie. Wszystkie oznaczenia wykonane są z PCV o grubości 0.3 i 0.2 mm malowanej na odpowiedni kolor RAL.

Layout programu „Acro Air manager” zaprojektowałam na bazie kwadratów, tak aby był prosty i intuicyjny w użytkowaniu. Zmiany i przejścia działają po kliknięciu na kwadrat z wybraną przez nas opcja, przesunięcie „wróć” lub „do przodu” działają po przesunięciu ruchem poziomym palca w prawą lub lewą stronę ekranu. Dla wygody użytkowników klubu wszelkie procesy związane z rejestracją, zawieszeniem karnetu itp. dokonywane są za pośrednictwem strony internetowej dlatego system „Acro Air manager” posiada funkcje ograniczone do tych najbardziej potrzebnych takich jak : zakładanie konta, logowanie na swój profili, dokonywanie zakupu karnetów bądź rezerwacji sal. W przypadku jakiegokolwiek problemu jednym kliknięciem w ekran wzywamy asystenta do pomocy.

Szata graficzna layoutu również zachowana jest w odcieniach szarości. Uważam, że dzięki temu program jest prosty i przejrzysty dlatego nie będzie sprawiał problemów podczas użytkowania.

Szklana witryna stanowiąca barierę pomiędzy salą treningową „0.1” i zewnętrza wykonana jest z piaskowanego szkła wzbogaconego o delikatne przejrzystości w postaci nieregularnych form oraz logotypu. Dzięki takiemu zabiegowi ograniczyłam przejrzystości okna i możliwość zaglądania przez osoby znajdujące się na zewnątrz budynku co sprawi, że osoby trenujące będą czuły się komfortowo, a witryna z zewnątrz przykuje uwagę niejednego przechodnia.