międzynarodowy konkurs pianistyczny im. Fryderyka Chopina.

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina jest jednym z najstarszych konkursów muzycznych na świecie, o wielkim prestiżu i światowym rozgłosie.
W ciągu osiemdziesięciu lat istnienia ewoluował i przeobrażał się, zmieniał i doskonalił swą formę, stworzył własną bogatą tradycję. Inicjatorem Konkursów Pianistycznych imienia Fryderyka Chopina był prof. Jerzy Żurawlew (1887-1980),wybitny polski pianista, pedagog i kompozytor. Od 1957 roku Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina należy do Światowej Federacji Międzynarodowych Konkursów Muzycznych z siedzibą w Genewie, której jest współzałożycielem.
Wystaw prezentuje zwyciezców konkursów, które odbywają się co 5 lat w Warszawskiej Filharmonii Narodowej. Ukazuje rozwój kariery pianistów po zwycięstwie w konkursie oraz przedstawia ich najwybitniejsze osiągnięcia. Wystawa składa się z czarnobiałych słupków – formą i kolorystyką nawiązuje do klawiatury fortepianu. Poprzez zróżnicowane wysokości form starałam się oddać rytmiczność muzyki.