mr. prop – podstawka pod tablet.

Dlaczego Mr. Prop?

Ponieważ jest innowacyjny, funkcjonalny i estetyczny.

Jest to produkt służący jako podstawka pod elektronikę taką jak IPady, tablety, ebooki czy tradycyjne książki. Wykonany jest przeźroczystego poliwęglanu o gr. 3mm.

Dlaczego poliwęglan?

Ponieważ to materiał bardzo trwały i odporny na częste użytkowanie ponadto jest elastyczny, a jego częste odginanie nie powoduje stałej deformacji. Przezroczysta odmiana poliwęglanu wydała nam się najbardziej trafna ze względów zarówno funkcjonalnych jak i estetycznych. Nawet fragment podtrzymujący tablet czy książkę w żaden sposób nie organiczna użytkowania. Ważnym aspektem podczas projektowania było uwzględnienie niskich kosztów produkcji na skalę masowa.

Inspiracją do zaprojektowania tego produktu był popularny w ostatnich czasach symbol nieskończoności-infiniti.  Forma ornamentu ewoluowała na przestrzeni czasu procesu twórczego, jednakże niezmienne od samego początku było założenie aby stworzyć szablon składający się  z jednego elementu.  Mr.  Prop został przemyślany tak aby można było go złożyć na płasko kiedy nie jest użytkowany, dzięki czemu nie zajmuje cennego  miejsca.  Mimo obłych kształtów, wywodzących się z symbolu infiniti,  jest on stabilny, a jego forma jest bardzo współczesna.

Nazwa wywodzi się z angielskiego słowa „ prop” znaczącego stojak, podpórka, podtrzymywanie. Przedrostek „ Mr.” ma za zadanie dodać żartobliwego i niezobowiązującego charakteru tej formie użytkowej.

projekt konkursowy – „Młodzi na start” organizowany przez magazyn Elle Decoration
2015 r.

projekt – patrycja paś.
fot. – filip bartold.